Open Dialogue Session | Επαγγελματικός προσανατολισμός

H σχολική χρονιά ξεκίνησε και η πρώτη δράση μας για φέτος είναι ένα Open Dialogue Session για τα πεδία των ανθρωπιστικών, θετικών και οικονομικών Σπουδών στο πλαίσιο της συμμετοχής μας στο φεστιβάλ εκπαίδευσης
«My Gap Feel & Fill» του Skywalker.Education.
ΠΟΤΕ: Πέμπτη 19 Οκτωβρίου 2023 στις 11:00 π.μ.
ΠΟΥ: Στο Πολεμικό Μουσείο (Βασ. Σοφίας & Ριζάρη 2) στο κέντρο της Αθήνας)
Λίγα λόγια για το Φεστιβάλ:
Πρόκειται για φεστιβάλ τυπικής και άτυπης εκπαίδευσης, που τελεί υπό την αιγίδα της περιφέρειας Αττικής και του Ιδρύματος Νεολαίας και Διά Βίου Μάθησης, με εκπαιδευτικές δράσεις που αφιερώνονται στον επαγγελματικό προσανατολισμό, την προσωπική ανάπτυξη και τη μάθηση. Οι επισκέπτες-μαθητές θα έχουν την ευκαιρία να ενημερωθούν για τις θεματικές αναφορικά με τη συμπλήρωση του μηχανογραφικού δελτίου, για το περιεχόμενο των σχολών του μέλλοντος και τα σύγχρονα εκπαιδευτικά εργαλεία. Η συμμετοχή τους στις ομιλίες και στα εργαστήρια επαγγελματικού προσανατολισμού θα τους παράσχει τη δυνατότητα να ξεκαθαρίσουν το τοπίο της εκπαιδευτικής και επαγγελματικής τους αναζήτησης.
Ωράριο Λειτουργίας: 10:00 π.μ. έως τις 18:00.
ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΎΘΕΡΗ
unique_minds